Юрособа перейшла на єдиний податок 2% посеред кварталу: ДПС пояснила, як звітувати

Все про економіку та фінанси

ДПС повідомила, за який період юрособа – платник єдиного податку, який в середині звітного періоду перейшов на третю групу за ставкою 2% подає податкову декларацію платника ЄП, за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578, пише "Інтерактивна бухгалтерія".

Податківці вказують, що суб`єкти господарювання, які мали чинну реєстрацію платника єдиного третьої групи зі ставками 3% або 5% та бажають обрати спрощену систему зі ставкою 2% в середині податкового кварталу, повинні відзвітуватись за звітний період до дати обрання спрощеної системи за ставкою 2% за формою, затвердженою Наказом № 578.

Водночас суму доходу платника ЄП третьої групи зі ставкою 3% або 5% визначають відповідно до вимог ст. 292 ПКУ за період з першого числа місяця відповідного кварталу до дати переходу на спрощену систему зі ставкою 2%.

Суму доходу для третьої групи за ставкою 2% визначають за період з дня реєстрації платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% до останнього календарного дня податкового (звітного) місяця, яку відображають в податковій декларації, за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 26.04.2022 р. № 124.