Юркевич не хоче віддавати Сбербанку київський "Магелан"

Все про економіку та фінанси

Власник київського ТЦ «Магелан» Анатолій Юркевич заявив про небажання передавати центр «Сбербанку», пише «ЛігаБізнесІнформ».

"У Сбербанку є бажання, у нас - ні. Тому зараз йдуть суперечки в судах і є судові арешти. Тому це нешвидкий питання", - повідомив бізнесмен. Сбербанк вже отримав дозвіл Антимонопольного комітету на покупку ТЦ «Магелан». Навіщо, якщо сторони не дійшли згоди? Експерти вважають, що банк міг знайти покупця на привабливий київський об`єкт.

У 2013 році журнал Фокус оцінив статки А. Юркевича у $229,8 млн. Головний бізнес підприємця - молочна група Мілкіленд, яка орієнтувалася на російський ринок. Бізнесмену також належали продовольчі гіпермаркети «Край» (продані «Каравану») три ТЦ Магелан в Києві, Харкові (переданий ВТБ Банку) та Дніпрі, журнал Компаньйон, Український професійний банк (в 2015 році визнано неплатоспроможним) тощо.

Наприкінці вересня 2011 року Сбербанк відкрив компанії «Край проперті» дві кредитні лінії на загальну суму $56,2 млн, йдеться в рішенні Госпсуду м. Києва. Кошти виділялися під заставу ТЦ «Магелан», вартість якого оцінили в 461,4 млн грн. По курсу кінця вересня 2011 року ця сума еквівалентна $57,9 млн. Кредит необхідно було погасити до кінця березня 2017 року. Але «Край проперті» не розплатився вчасно. Розмір боргу в рішенні суду не вказано. Анатолій Юркевич та Сбербанк не коментують це питання.

До кінця минулого року структури Анатолія Юркевича контролювали три ТЦ Магелан - в Києві, Харкові та Миколаєві. Бізнесмен планував побудувати ще один об`єкт комерційної нерухомості в Дніпрі. Але в грудні минулого року компанія добровільно передала харківський Магелан кредитору - ВТБ Банку. На початку серпня Юркевич виставив центр загальною площею 64 800 кв м на торги, а його стартова ціна склала 603,7 млн грн.

Повернути кредити структурам Анатолія Юркевича, можливо, не дозволяють проблеми в материнському бізнесі - Мілкіленд. Наприклад, в травні Печерський райсуд Києва заборонив Юркевичу залишати Україну через борги одного з підприємств «Мілкіленда» - ТОВ «Фортуна». Ще два підприємства свого сироробного холдингу - ПАТ Іскра і ТОВ Успіх-Мена - в листопаді 2016 і лютому 2017 року відповідно Юркевич продав, щоб виконати умови договору про реструктуризацію $14,5 млн з Креді Агріколь Банком.

Є складнощі у Мілкіленд і в розрахунках з іншими фінустановами. Наприклад, Юркевич прострочив виплату $58,6 млн за синдикованим кредитом, залученим через UniCredit Bank Austria і Raiffeisenbank. А ось з ОТП Банком про реструктуризацію заборгованості за кредитом на $3,85 млн вона вже домовилася.

Ще 108,3 млн грн намагався стягнути з Мілкіленд-Україна як поручителя по кредиту «Українському професійному банку» Нацбанк, який подав відповідний позов до Госпсуду м.Києва.

Не краще йдуть справи Юркевича і в Росії. Найбільший актив сировара - Останкінський молочний комбінат, розташований в Підмосков`ї, - і материнська компанія Milkiland N. V. отримали повідомлення про необхідність платежу за договором поруки від серпня 2012 року, укладеним комбінатом з Raiffeisen Bank International AG. Сукупна сума заборгованості Мілкіленд за кредитною угодою становить $68,42 млн і € 0,19 млн. Через борг Юркевича довелося ліквідувати один із підрозділів за позовом банку «Відродження». Так, ВАТ Останкінський молочний комбінат став банкрутом і був ліквідований через борг в 309,2 млн руб (€5,13 млн). Але для забезпечення безперервності діяльності підприємства була створена нова компанія - ТОВ Останкінський молочний комбінат, 100% дочірня компанія Milkiland Group.

З польським кредитором Pekao Bank, який прокредитував дочірні компанії групи Мілкіленд Островія, Milkiland EU і UA Trade, бізнесменові вдалося укласти угоду про реструктуризацію кредиту на €1,8 млн. Згідно з фінансовим звітом Мілкіленд, в 1 кварталі 2017 року заборгованість на суму в €4,5 млн була погашена, ще на €0,3 млн - рефінансована групою. В результаті кредитний портфель станом на 31 березня 2017 року зменшився на 3% - до € 99 млн.

Чому за Магелан ведеться така боротьба? Це привабливий київський ТЦ, говорить генеральний директор консалтингової компанії NAI Ukraine Віталій Бойко. "Він розташований в хорошому місці і генерує великий потік", - пояснює експерт. Директор консалтингової компанії UTG Євгенія Локтіонова оцінює вакантність торговельного центру в 1%, а відвідуваність - близько 18000-20000 осіб на добу. Основний якір - супермаркет «Караван», який незабаром змінить «Ашан». З розваг представлений кінотеатр мережі «Лінія кіно».

Можливо, банк уже знайшов покупця на торговий центр і хоче прискорити процес оформлення права власності на нього, припускає співвласник консалтингової компанії RetaiNet Олександр Ланецкий. Подібні дії, за його словами, часто приймають для тиску на продавця. "Зараз об`єктами комерційної нерухомості цікавляться тільки місцеві інвестори, іноземців практично немає", - розповів директор великої інвестиційної компанії, який побажав залишитися неназваним. За словами Віталія Бойка, якщо провести ремонт ТЦ і змінити його концепцію, то такий об`єкт можна продати за $40 млн.