Яценюк погрожує зняти Білоуса з посади. Той хвалиться результатами роботи

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив главі Державної фіскальної служби ліквідувати “податкові ями” до 1 вересня 2014 р. Якщо це зроблено не буде, глава відомства Ігор Білоус втратить свою посаду. Про це А. Яценюка заявив під час Всеукраїнського аграрного форуму, пише “РБК-Україна”.

Нагадаємо, 1 березня Кабмін прийняв рішення про ліквідацію Міндоходів і створення на його базі ДФС. Її керівником, незважаючи на сумнівну ефективність на посаді першого заступникам глави Міндоходів, став Ігор Білоус, який вважається креатурою чи то А. Яценюка, чи глави “фіскального” комітету ВР В. Хомутинніка.

Як повідомляли в ДФС на початку липня, за останні три місяці було припинено діяльність 18 конвертаційних центрів, обіг коштів в яких склав 2,2 млрд. грн. Також було ліквідовано 338 податкових ям. Сума коштів по цих схемних операціях – 8,9 млрд. грн., з яких 6,7 млрд. грн., або 75%, вже перебувають під кримінальними провадженнями.

Додамо, що 10 липня І. Білоус повідомив, що за перше півріччя поточного року ДФС зібрала 75,8 млрд грн, що на 1% більше, ніж торік. Таким чином, поставлене Мінфіном завдання було виконано на 99%.

Крім того, глава ДФС оголосив про "велику чистку" в митниці, підкресливши, що незабаром буде оголошено про порушення резонансних кримінальних справ стосовно чиновників, “які всі ці роки оперували схемами податкових кредитів та іншими корумпованими методами”. За його словами, в регіонах також будуть створені кадрові комісії.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів О.Шлапак розкритикував Міндоходів за недостатню боротьбу з контрабандою, назвавши роботу міністерства напівпрозорою.