Якщо треба, то і 100% видатків бюджету - на оборону: Верховна Рада прийняла закон

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада дозволила Кабінету Міністрів протягом трьох місяців розпоряджатися державним бюджетом без погодження з нею. Видатки на оборону стають абсолютним пріоритетом, пише Liga.net.

"Якщо треба 100% видатків бюджету направити на оборону – значить так і буде", – заявила, представляючи законопроект, Юлія Тимошенко.

Депутати прописали в Бюджетному кодексі нову статтю, згідно з якою низка його положень не буде застосовуватися у зв`язку з посиленням збройної агресії Російської Федерації проти України, визнанням нею самопроголошених утворень на окупованих територіях Донецької та Луганської областей України та з метою забезпечення здійснення видатків на національну безпеку та оборону.

Серед них – стаття 23 про обов`язкове погодження з парламентським комітетом з питань бюджету рішень про перерозподіл видатків бюджету та надання кредитів з бюджету.

Проєктом закону, опублікованим на сайті Верховної Ради, також передбачається призупинка дії статті 55 Бюджетного кодексу про захищені статті видатків: оплата праці бюджетників, обслуговування державного боргу, соціальне забезпечення, поточні трансферти місцевим бюджетам тощо.

Законопроєкт №7100 підтримали 347 народних депутатів усіх фракцій.