Які неприємні сюрпризи по податку на прибуток уряд готує для бізнесу

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів пропонує запровадити єдиний облік на стандартах фінансової звільності. Це випливає з презентації проекту податкової реформи, який розробив Мінфін та який опинився в редакції FINBALANCE.

Згідно з документом, базою оподаткування має бути фінансовий результат визначений за стандартами фінансової звітності, скоригований на обмежену кількість податкових різниць. Причому вони мають зменшитися до 3 (амортизація, резерви, фінансові операції) та застосовуватися лише великими підприємствами (з доходами більше 20 млн. грн. на рік, що становить 5% від загальної кількості платників).

Водночас Мінфін пропонує збільшувати фінрезультат на суму 30% вартості товарів, робіт, послуг, придбаних у:

- платників єдиного податку першої – третьої груп;
- неприбуткових установ та організацій, крім бюджетних установ;
- нерезидентів, що зареєстровані у державах (на територіях) з низькими ставками оподаткування прибутку (однак обмеження не застосовуються, якщо сума таких витрат підтверджується платником податків через механізм трансфертного ціноутворення).

Крім того, Міністерство фінансів виступає за встановлення обмежень щодо врахування для цілей оподаткування витрат на виплату процентів (детальніше – див. нижче).