Які держави найбільше допомагають Україні під час війни: суми та частка від їх ВВП

Все про економіку та фінанси

Якщо оцінювати співвідношення валового внутрішнього продукту (ВВП) країн до їхньої допомоги Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії, лідер – Естонія. Такі дані показав Кільський інститут світової економіки (Німеччина), пише Liga.net.

Обіцяна військова, фінансова та гуманітарна допомога України від естонського уряду перебуває на рівні майже 0,8% їхнього ВВП. Далі йдуть Польща (до 0,2%) та Литва (понад 0,05%).

США займають за цим показником шосте місце, Німеччина перебуває на 12-му (без урахування допомоги, що надається опосередковано через ЄС).

"Географічна близькість до України, здається, відіграє важливу роль у залученні східноєвропейських країн. Але Велика Британія також виокремлюється як прихильник України, як в абсолютному вираженні, так і щодо економічного результату", – прокоментував Крістоф Требеш, директор з досліджень Кільського інституту та провідний автор Ukraine Support Tracker.

В інституті відзначили "особливу роль" у допомозі Україні від США, країн Східної Європи та Великої Британії.

США – найбільший прихильник України з еквівалентом 7,6 млрд євро допомоги з початку вторгнення (дані на 27 березня).

Усі країни ЄС у сукупності надали 2,9 млрд євро, плюс 1,4 млрд євро від інститутів ЄС та 2 млрд євро від Євроінвестбанку.

Велика Британія, Канада та Японія зобов`язалися надати допомогу на загальну суму 1 млрд євро.

"Примітно, що лише США дають значно більше, ніж увесь ЄС, у безпосередній близькості від якого вирує війна", – зазначив Требеш.

Він наголосив, що не можна скласти повну картину, тому що, зокрема, дані про військову допомогу Україні не завжди є відкритими.