Як в уряді збираються проводити дерегуляцію економіки. Концепція

Все про економіку та фінанси

13 серпня представники Мінекономрозвитку презентували концепцію дерегуляції – реформування системи регуляторної політики із програмою конкретних заходів для впровадження, «яка дозволить суттєво спростити ведення бізнесу та зменшити витрати підприємців, а також значно підвищить позиції України у рейтингу Doing Business», повідомляється на сайті Мінекономрозвитку.

«Очікується, що загальний економічний ефект від імплементації стратегії складе близько 300 млрд. грн. до 2020 року. Так, впровадження лише 14 першочергових ініціатив призведе до ліквідації корупційних потоків на 8-9 млрд. грн. на рік», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, концепція з 1000 дерегуляційних ініціатив у загальноекономічному вимірі торкається скасування ліцензій, дозволів, регламентів, сертифікатів, приписів, скорочення частоти перевірок, і, навіть, ліквідації цілих підрозділів та державних регулюючих органів.

«Очікується, зокрема, скасування 100 ліцензій; скорочення кількості дозволів і часу на їх отримання вдвічі, скорочення кількості податків до 9 та спрощення їх адміністрування, скорочення організацій з контролюючими функціями з 79 до 32, скорочення функцій контролю на 40%», - зазначив керівник групи радників глави Мінекономрозвитку Данило Пасько.

Наводимо основні фрагменти презентації Мінекономрозвитку.