Як обміняти готівкову гривню на євро в Німеччині: інструкція НБУ

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що з 24 травня 2022 року, українці, які через війну вимушено залишили Україну та перебувають у Німеччині, зможуть обміняти готівкову українську гривню на євро. Відповідну угоду НБУ, Федеральний банк Німеччини та Міністерство фінансів Німеччини уклали 17 травня.

Як зауважує Нацбанк, кожен повнолітній громадянин України зможе обміняти на євро до 10 тисяч гривень готівкою. Прийматимуться банкноти номіналом від 100 до 1000 гривень (банкноти нижчих номіналів та монети обміну не підлягатимуть).

Курс, за яким здійснюватиметься обмін протягом наступного тижня, публікуватиметься щоп’ятниці о 14.00 за посиланням: www.bundesbank.de/wechselkurse-uah.

Докладнішу інформацію щодо процедури обміну можна отримати у кредитних установ, що беруть участь у програмі.

НБУ нагадує, що з 25 березня українці в Польщі мають можливість обмінювати до 10 тисяч гривень готівкою на одну особу на польські злоті. За цим механізмом НБУ вже викупив у Національного банку Польщі майже пів мільярда гривень.

Крім того, Національний банк дозволив українським банкам купувати готівкову гривню в іноземних фінансових установ за безготівкову іноземну валюту в обсязі до 1 млн євро на день (у еквіваленті). Це також сприяє поступовому вирішенню проблеми з обміном готівкової гривні вимушеними переселенцями. За наявною в Національного банку інформацією, низка банків уже здійснюють обмін готівкової гривні за кордоном на іншу валюту, використовуючи цей механізм [зокрема, Райффайзен Банк – в Австрії, Угорщині, Чехії; Erste Bank Oesterreich – у Австрії; OTP Bank – у Молдові та Угорщині; Banca Comercială Română – у Румунії; Tatra banka (дочірній банк групи Raiffeisen) – у Словаччині].

НБУ інформує, що продовжує діалог із центробанками інших країн ЄС, які також прийняли українських переселенців, щоб забезпечити можливість обміну готівкової гривні на місцеву валюту в межах установлених лімітів

Також Національний банк України постійно комунікує з центробанками держав-партнерів, щоб оперативно вирішувати питання безперебійного приймання та обслуговування платіжних карток усіх українських переселенців, які були вимушені залишити свої домівки, рятуючись від військової агресії.