WSJ: Путін на зустрічі казав Байдену, що РФ і КНР проти військ США в Середній Азії

Все про економіку та фінанси

Президент Росії Володимир Путін на зустрічі з президентом США Джо Байденом заявив, що Кремль і Китай виступають проти будь-якої військової присутності Сполучених Штатів у країнах Середньої Азії. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на американські й російські джерела, інформує Liga.net.

"Путін сказав Байдену на їхній зустрічі в Женеві, що Москва виступає проти будь-якої військової ролі США в регіоні Центральної Азії та що Китай також відкине її", – говорить російський високопоставлений чиновник.

Повідомляється, що позиція Москви вплинула на те, що США втратили доступ до використання аеродромів в Узбекистані, Киргизстані і Таджикистані для відправки авіації в Афганістан. Зокрема мова йде про застосування безпілотників для розвідки і бомбардувань бойовиків Талібану.

Як пише видання, час польоту з країн Перської затоки істотно обмежує льотні можливості безпілотників, так як вони використовують більше 60% свого палива на перельоти до Афганістану і назад.

Раніше, підкреслюють журналісти, США використовували бази в Узбекистані та Киргизстані для своїх операцій в Афганістані, проте вони були змушені покинути країни після тиску Китаю і Росії.

Неназваний високопоставлений чиновник з уряду США заявив, що мета Кремля полягала в тому, щоб запобігти появі у США військового плацдарму в регіоні для боротьби з тероризмом.

У квітні 2021-го США оголосили про виведення військ з Афганістану. Після цього Талібан почав активний наступ на урядові війська.

15 серпня таліби без бою взяли Кабул і зайшли в президентський палац, звідки проголосили, що "війна закінчена". В.о голови МВС країни Абдул Саттар Мірзаквал заявив, що перехід влади пройде мирно, а бойовики нібито отримали наказ не порушувати звичний уклад життя людей і не займатися мародерством.

Афганський президент Ашраф Гані разом із частиною топчиновників втік із країни. Байден не шкодує про виведення військ з Афганістану і заявив: американці не повинні гинути на війні, в якій не хочуть воювати афганці.

16 серпня Ахмад Масуд, син легендарного військового командира, відомого як Панджшерський лев, закликав співвітчизників приєднатися до нього в опорі Талібану. 17 серпня віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех заявив, що він не залишав країну, є чинним правителем і закликав громадян приєднуватися до опору талібам.