WP: Україна просить у США $2 млрд на місяць у квітні-червні

Все про економіку та фінанси

Україна просить адміністрацію президента Джо Байдена виділяти щонайменше 2 млрд доларів щомісяця як надзвичайну економічну допомогу, інакше гуманітарна криза, зумовлена російським вторгненням, посилюватиметься, пише The Washington Post, констатує "Укрінформ".

Під час візиту до Вашингтона для зустрічі з американськими високопосадовцями міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що загалом країна просить на місяць не менше 5 млрд доларів міжнародної допомоги, з них близько 2 млрд – у США. Ці кошти мають іти для покриття невідкладних потреб країни у квітні, травні та червні. Крім цих грошей у майбутньому очікуються додаткові довгострокові запити на відбудову після війни.

За словами С. Марченка, через війну український уряд нині може зібрати податків лише на 54% від своїх видатків, причому ця цифра не включає військових витрат.

Марченко сказав, що Україна шукає економічну підтримку для продовження виплати пенсій, зарплат працівникам охорони здоров`я та освіти, а також задоволення інших гуманітарних потреб.