Washington Post: у Сенаті США підготували санкції проти Путіна

Все про економіку та фінанси

Високопоставлені сенатори-демократи в середу оприлюднять новий пакет санкцій, щоб покарати президента Росії Владіміра Путіна, якщо РФ вторгнеться в Україну. Це підтримує і Білий дім, пише газета The Washington Post, констатує zn.ua.

Зазначається, що пакет американських санкцій проти Росії включає санкції особисто проти Путіна.

Голосування за цим законопроєктом, підготовленим сенатором-республіканцем Тедом Крузом, відбувається тільки в рамках угоди, укладеної минулого місяця, яка розблокувала підтвердження для багатьох виборів послів в обмін на голосування щодо блокування майже закінченого “Північного потоку-2”. Російський газопровід, за словами критиків, може значно розширити вплив Путіна на Західну Європу, зробивши регіон більш залежним від російських енергетичних ресурсів, зазначає газета.

Законопроєкт, який є у розпорядженні The Washington Post, передбачає широкі санкції проти високопоставлених російських військових та урядовців, включаючи Путіна та інших лідерів, а також ключові банківські установи, якщо Москва вступить у військові дії проти України. Він також буде орієнтований на компанії в Росії, які пропонують безпечні системи обміну повідомленнями, такі як SWIFT, які банки використовують для обміну ключовою інформацією з іншими фінансовими установами.

Документ також включає положення, що допоможуть зміцнити безпеку України. Називаючи "Північний потік-2" інструментом зловмисного впливу Російської Федерації, автори законопроєкту закликають розглянути всі доступні та відповідні заходи, щоб гарантувати, що "Північний потік-2" не буде запущено.

Представник Ради національної безпеки США повідомив The Post, що Білий дім підтримує законопроєкт, який "спричинить серйозні витрати для російської економіки", якщо Путін вторгнеться в Україну.

Проте вищі посадовці адміністрації Байдена намагаються мінімізувати ризик для "Північного потоку 2", щоб не сваритися з європейськими союзниками, насамперед із Німеччиною, кажуть джерела газети.

Напередодні голосування щодо цього законопроєкту цього тижня серед демократів зберігається певний скептицизм.

Цей законопроєкт змусить президента Байдена запровадити санкції проти організацій, які контролюють операцію з будівництва "Північного потоку – 2", протягом 15 днів. Цього тижня Круз написав у Твіттері, що його законопроєкт "виступить проти Путіна, зупинить російську агресію і підтримає Україну", тоді як демократи, які голосують проти, "поставлять партійну відданість Байдену вище за національну безпеку США".