Втрати енергосектору під час війни: дані міністра енергетики

Все про економіку та фінанси

Міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв`ю для "РБК-Україна" розповів, яким втрат зазначав енергосектор України під час війни:

"Скажу в цілому про великі об`єкти. Ключове - Луганська ТЕЦ, яку ми втратили. Вона на території, яка тимчасово контролюється окупантами. Повністю знищена Охтирська ТЕЦ - туди потрапили дві авіабомби. На жаль, загинули люди, оскільки було пряме попадання в машинний зал. Чернігівська ТЕЦ, куди теж неодноразово були попадання.

Окупована Каховська ГЕС. Ну і Запорізька АЕС досі під контролем окупантів. І, звичайно ж, нафтова інфраструктура. Ви бачите, що вони знищують нафтобази, Кременчуцький НПЗ.

Є шахти, які ми вже не відновимо. Відбувається їх затоплення, і можливості повернути їх до роботи немає. Це шахта "Золота" в Луганській області, а також "Тошківська", яка знаходиться в цьому ж регіоні – вони потрапили під сильні обстріли, через які перервалося електрозабезпечення.

"Південнодонбаська" перша. Поки не працює шахта "імені Сургая" - люди сидять в бомбосховищах, і у них немає можливості піднятися. Всі інші працюють. Але видобуток трохи зменшився через проблеми з логістикою.

По газових родовищах - є пошкодження на Олишівському родовищі в Чернігівській області.

Видобуток газу загалом впав десь на 15%, а вугілля на держшахтах-до 30%.

Російські окупанти зараз цілеспрямовано знищують нафтопереробний комплекс [були завдані удари по Кременчуцькому НПЗ, низці нафтобаз, - ред.]. Але ми диверсифікували поставки ще з перших днів бойових дій. Таким чином потребу в паливі ми забезпечимо. Ми знаємо, як це зробити, поставки будуть. Я не хочу зараз говорити, яким саме чином".