ВТБ відсудив у компанії Фірташа $46 млн

Все про економіку та фінанси

Арбітражний суд Москви у вівторок, 5 травня, задовольнив позов ВТБ до Ukrainian Chemical Products Дмитра Фірташа на суму $46,2 млн ($39,4 млн основний борг і $6,8 млн відсотки), пише "ЛігаБізнесІнформ".

Суд постановив, що стягнення коштів має бути в рублях за курсом ЦБ РФ на день оплати.

На минулому засіданні суд залучив ТОВ "Титанові інвестиції" як співвідповідача.

При цьому на засіданні суд відмовив компаніям в задоволенні зустрічного позову до банку про визнання договору недійсним, а також в ряді клопотань ТОВ "Титанові інвестиції".

Представник ВТБ на засіданні заявив, що банк надав Ukrainian Chemical Products $39,39 млн в 2015 році терміном повернення в червні 2016 року. Кредит не було погашено, зазначив він.

У свою чергу в Ukrainian Chemical Products і ТОВ "Титанові інвестиції" заявили, що труднощі в погашенні боргу виникли у зв`язку з "приєднанням" (насправді, анексією, - ред.) Криму до Росії і впровадженням міжнародних санкцій.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру, ТОВ "Титанові інвестиції" належить кіпрській компанії Летан Інвестментс Лімітед і громадянину Росії Олександру Ємеліна, який є давнім знайомим Фірташа. На цю ж фірму зареєстрована австрійська компанія Group DF International українського бізнесмена. Після анексії Росією Криму завод "Кримський Титан", який пізніше був перейменований на Ukrainian Chemical Products і перереєстрований з Армянська (Крим) до Києва, був переданий в довгострокову оренду. Таким чином, де факто завод залишився власністю Фірташа.