Європарламент підтримав надання макрофіну Україні на 1,2 млрд євро

Все про економіку та фінанси

Європейський парламент дав свою згоду на екстрену програму макрофінансової допомоги Україні, аби підтримати економічну та фінансову стабільність держави в умовах ескалації російсько-українського конфлікту. За цю програму на пленарному засіданні в Страсбургу в середу, 16 лютого, проголосували 598 євродепутатів, 55 висловилися проти, ще 41 - утрималися, повідомляє DW.

Для набуття чинності цієї програми за неї ще має проголосувати Рада ЄС.

Обсяг макрофінансової допомоги становитиме 1,2 млрд євро кредитів на вигідних умовах. "Половина цих грошей може бути виділена негайно, щоб підтримати стабільність країни, котра опинилася у дуже слабкій економічній ситуації через пандемію та військову загрозу з боку Росії", - зауважили у пресслужбі Європарламенту.

Другий транш, також у 600 млн євро, Євросоюз планує виділити після того, як Київ виконає конкретні політичні умови. Їх ще повинні будуть погодити Європейська комісія з Кабінетом Міністрів та прописати у меморандумі про взаєморозуміння.

В обґрунтуванні Єврокомісії зазначається, що "безпекові занепокоєння" на кордоні з Росією призвели до відтоку капіталу з України, послабили гривню та вплинули на впевненість інвесторів. Крім того, неможливими стали запозичення уряду шляхом випуску єврооблігацій через занадто високі ставки за ними.

Нагадаємо, що Єврокомісія запропонувала екстрену програму макрофіну для України 1 лютого.