Європа почала відбір газу із ПСГ, маючи мінімальний рівень запасів

Все про економіку та фінанси

Європа почала відбір газу із підземних сховищ з мінімальним рівнем заповнювання – 77,06%. Про це свідчать дані Gas Infrastructure Europe, пише Liga.net.

Відбір газу із ПСГ розпочався 13 жовтня, він тривав до 15 жовтня. У суботу, 16 жовтня, закачування газу знову перевищило відбір.

Для порівняння, ПСГ в Європі були заповнені минулого року на 95,6% на час початку відбору газу 12 жовтня. У сховищах був рекордний обсяг газу, накопичений за підсумками двох теплих зим, і ринку було вигідно раніше почати витрачати запаси.

Цього сезону запаси знаходяться на історично мінімальному рівні. У Європі були очікування, що закачування до ПСГ триватиме довше, так як треба наростити побільше резервів.

Низький рівень запасів сховищ Європи впливає на зростання цін. Ціна на газ на хабі TTF у Нідерландах із постачанням 18 жовтня складає $1081 за тисячу кубометрів.

27 вересня в Кремлі заявили, що Газпром готовий збільшувати постачання газу до Європи і укладати нові контракти з європейськими споживачами, але "сховища неможливо закачати за кілька днів". 30 вересня США закликали Росію заповнювати ПСГ Європи за рахунок транзиту газу через Україну.