Євромайдан підняв Україну на 76 місце (+8 позицій) в рейтингу конкурентоспроможності країн World Economic Forum

Все про економіку та фінанси

Згідно з доповіддю «Глобальна конкурентоспроможність 2014-2015», підготовленою експертами Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Україна поліпшила свої позиції в рейтингу країн світу на 8 пунктів, піднявшись з 84-го на 76-е місце.

Як відзначається в доповіді, така динаміка не в останню чергу зумовлена очікуваннями від приходу нової влади після Євромайдану. Конфлікти на Донбасі та Криму ситутєво на результати не вплинули, оскільки на момент підготовки рейтингу вони були локальними. Водночас, як підкреслюється, це впливатиме на конкурентоспроможність України в майбутньому, а тому відновлення миру, безумовно, є пріоритетом для України.

До першочергових реформ, необхідних для України, експерти WEF віднесли, зокрема, «капітальний ремонт» інституційного середовища, зменшення домінування великих компаній на внутрішньому ринку, підвищення конкурентоспроможності ринків, а також зміцнення фінансового сектору. До важливих переваг України віднесені, зокрема, висока освіченість населення на розмір ринку, який є досить великим в європейському вимірі.

Зауважимо, що очолила рейтинг конкурентоспроможності Швейцарія, за нею йдуть Сингапур, Сполучені Штати, Фінляндія, Німеччина, Японія, Гонконг, Нідерданди, Британія, Швеція. Росія – на 53-му місці.