Єврокомісія схвалила схему для обміну гривень біженцями з України

Все про економіку та фінанси

Єврокомісія схвалила схему обміну біженцями з України готівкової гривні на євро чи іншу місцеву валюту держав Євросоюзу, де вони перебувають, інформує DW.

Очікується, що цей проєкт рекомендацій розглянуть міністри фінансів країн ЄС на своєму засіданні 5 квітня.

"Одна з нагальних потреб біженців - це обмін їхніх гривневих банкнот на валюту тих країн, де вони перебувають. Сьогоднішня пропозиція спрямована на створення скоординованого підходу між усіма державами-членами ЄС, аби вони пропонували однакові умови обміну гривневих банкнот для тих, хто рятується з України", - зазначили в прес-службі Єврокомісії.

Єврокомісія запропонувала встановити максимальну межу на рівні до 10 тисяч гривень на кожного біженця. Обмін повинен бути без комісії за курсом, який встановлює Національний банк України. Для обміну потрібно буде надати підтвердження, що людина користується тимчасовим захистом у ЄС. Кожна держава об`єднання буде домовлятися з банками, які долучаться до цієї схеми, про те, як вести облік тих осіб, які нею скористалися.

Ця схема повинна працювати три місяці. Держави ЄС також будуть домовлятися з Нацбанком України про те, як останній викуплятиме у їхніх банків гривневі банкноти. 

Довідка НБУ, в яких банківських установах Польщі, Словаччини, Угорщини, Австрії, Румунії, Молдови можна обміняти готівкову гривню, - тут.