Єврокомісія схвалила рішення про 1,2 млрд євро нового макрофіну для України

Все про економіку та фінанси

Єврокомісія повідомила, що схвалила рішення про виділення Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, пише "БізнесЦензор".

"Україна – пріоритетний партнер для ЄС. Ми щойно прийняли пропозицію щодо нової макрофінансової допомоги для України в розмірі до 1,2 млрд євро – в доповнення до 5,6 млрд євро, вже наданих в межах п’яти попередніх програм", – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що перший транш у 600 млн євро надішлють Україні якомога швидше після відповідного рішення Ради Європи та Європарламенту, а також узгодження з Києвом короткострокових заходів зі зміцнення державотворення у Меморандумі про взаєморозуміння.

Другий транш у 600 млн євро стане доступним Україні після впровадження низки заходів, погоджених спільно з партнерами та Міжнародним валютним фондом.

Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про те, що Євросоюз планує виділити Україні новий пакет фінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро. За її словами, пакет має допомогти Україні задовольнити потреби у фінансуванні, викликані конфліктом, а також підтримати зусилля зі зміцнення стійкості. Пізніше у Мінфіні уточнили, що кошти макрофінансової допомоги ЄС будуть спрямовані на підтримання фінансової стабільності в країні.

25 жовтня 2021 року Україна отримала від Європейського Союзу другий транш у рамках 5-ї програми макрофінансової допомоги ЄС номінальним обсягом 600 млн євро. Загальна сума пільгової кредитної допомоги ЄС, отриманої Україною у рамках реалізації п’яти програм макрофінансової допомоги протягом 2014 – 2021 років, сягнула більше 5 млрд євро.