Євробонди "імені" Януковича на $3 млрд: Верховний суд Британії готується винести рішення

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів України повідомляє, що Верховний Суд Сполученого Королівства заслухав останні пояснення України на підтримку позиції про те, що єврооблігації на суму 3 млрд доларів США було випущено у 2013 році внаслідок примусу, здійснюваного Росією.

Як зауважує Мінфін, під час слухання, яке сьогодні відбулося, Україна скористалась можливістю ще раз представити свою правову позицію стосовно позову, поданого проти неї Росією у зв’язку з єврооблігаціями на суму 3 млрд доларів США. Зазначені єврооблігації було випущено у грудні 2013 року у вигляді звичайного боргового інструменту, що обертається на біржі, однак 100% яких було викуплено Російською Федерацію, що свідчить про надзвичайну винятковість ситуації, наголошує Міністерство фінансів.

Повідомлення Мінфіну:

"Україна послідовно стверджувала, що внаслідок погроз, здійснюваних Росією до випуску єврооблігацій, та актів як економічної, так і військової агресії з боку Росії, Україну було позбавлено права вибору та внаслідок примусу, здійснюваного Росією, Україна зрештою уклала угоди щодо випуску єврооблігацій.

Відповідно, позиція України полягає у тому, що або випуск облігацій повинен бути визнаний недійсним судом з огляду на те, що його було здійснено внаслідок примусу, з дослідженням дій Росії у судовому порядку за повною процедурою у відкритому судовому розгляді, або справедливим буде зупинити судове провадження, якщо англійський суд вважатиме, що з процесуальних підстав суд не має можливості розглянути аргументи лінії захисту України. Саме таку позицію заявив англійський апеляційний суд у своєму дуже важливому рішенні, що було постановлене у вересні 2018 року.

Україна залишається впевненою у позитивному результаті вирішення справи, яка була ініційована як один із елементів загальної стратегії зі здійснення Росією агресії проти України, яку Росія продовжує реалізовувати і сьогодні. Україна підтверджує свій намір рішуче протистояти проявам агресії з боку Росії.

Очікується, що після завершення слухання сьогодні, Верховний Суд завершить роботу над підготовкою рішення та перейде до його винесення".