ВР зробила крок, щоб "обнулити" права НБУ як забезпеченого кредитора банків-банкрутів

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2459, який передбачає віднесення вимог НБУ як забезпеченого кредитора за кредитними договорами рефінансування з неплатоспроможними банками до п’ятої черги кредиторів.

“Зазначений порядок буде застосовуватися лише до банків, які станом на 1 січня 2019 року вже віднесені до категорії неплатоспроможних, та процедуру ліквідації таких банків не завершено.

А отже, запропонована законопроектом норма має тимчасовий характер та втратить дію, коли всі вказані банки будуть ліквідовані, або всі кредити рефінансування цих банків будуть повернуті”, - йдеться в пояснювальній записці до документу.

П’ята черга вимог кредиторів - це після вимог вкладників-фізосіб в частині, що перевищує гарантійну суму 200 тис грн.

За даними НБУ, на 15.06.2020 борг банків-банкрутів по рефінансуванню становив 36,3 млрд грн.

НБУ повідомляв, що на початок листопада 2019 року загальний борг неплатоспроможних банків перед НБУ за кредитами рефінансування становив близько 46 млрд грн (з урахуванням відсотків).

Як зазначалося, борг ВіЕйБі Банку та банку «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка - 10,6 млрд грн, банку «Надра» Дмитра Фірташа – 10,4 млрд грн, банк «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго – 6,7 млрд грн, Дельта Банку Миколи Лагуна – 5,8 млрд грн, Імексбанку Леоніда Клімова – 3,3 млрд грн.