ВР зробила крок до розширення повноважень приватних виконавців

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №4330 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень приватних виконавців".

Як зазначається, цей документ розроблено на виконання Україною умови «5a» додатка І до Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором і Кредитної угоди між Україною та Євросоюзом (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС в сумі до 1 мільярда 200 мільйонів євро), ратифікованого Верховною Радою 25 серпня 2020 року».

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України «Про виконавче провадження», якими розширюються повноваження приватних виконавців.

Зокрема, їм надаються повноваження щодо виконання рішень, за якими сума стягнення не перевищує 100 000 гривень або еквівалента суми в іноземній валюті з боржника, яким є державні та комунальні підприємства, установи, організації, юридичні особи, частка держави у статутному капіталі яких перевищує 25 відсотків, та/або які фінансуються виключно за кошти державного або місцевого бюджету; юридична особа, примусова реалізація майна якої заборонена відповідно до закону; діти або фізичні особи, які визнані недієздатними чи цивільна дієздатність яких обмежена; щодо примусового виконання рішень адміністративних судів про стягнення адміністративних штрафів.

У змінах до КАСУ приватним виконавцям надається право звертатися до суду за роз’ясненням судового рішення, за відстроченням чи розстроченням виконання судового рішення тощо.

Законопроектом передбачається поступове зрівняння повноважень приватних та державних виконавців, тому пропонується запровадження таких змін з дня внесення до Єдиного реєстру приватних виконавців України відомостей про 1000 осіб, які розпочали діяльність приватного виконавця, але не пізніше 01 січня 2024 року.