ВР зробила крок до підвищення податків для міжнародних компаній, які не пішли з ринку РФ

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №7232, який підвищує на 50% податки для міжнародних компаній, які не захотіли йти з російського ринку, пише "Укрінформ" з посиланням на нардепа Ярослава Железняка.

Документ передбачає, що при оподаткуванні в Україні міжнародних компаній, підрозділи яких продовжують працювати в росії, застосовується коефіцієнт 1,5 до ставок податку на прибуток підприємств, екологічного податку, ренти та податку на майно.

Також компанії, що пов`язані економічними зв`язками з державою-агресором, повинні будуть подавати повідомлення про набуття такого статусу для застосування збільшеного податкового навантаження. Перелік таких компаній буде публічно доступний на сайті ДПС.

"Відкрито відмовляються йти з російського ринку великі європейські ритейлери – німецьке Metro та французькі Auchan та Leroy Merlin. Для компаній не є аргументом навіть їх прямі втрати від військової агресії рф на території України", - вважають автори законопроєкту.

Відповідно до документа, компанії зможуть уникнути підвищеного оподаткування лише в тому випадку, якщо втратять економічні зв’язки з державою-агресором.

Як повідомлялося, з початку вторгнення росії в Україну понад 400 транснаціональних компаній припинили ведення бізнесу в росії й залишили її територію – від нафтових компаній до мережі McDonald’s.