ВР зробила крок до передачі для Верховного Суду частини функціоналу ОАСК

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський законопроєкт №5067, яким пропонується визначити, що Верховному Суду як суду першої інстанції будуть підсудні справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів, міністерств чи інших центральних органів виконавчої влади, НБУ, інших суб`єктів владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України.

Як зауважує прес-служба парламенту, документом пропонується виключити відповідні категорії справ з виключної підсудності Окружного адмінсуду Києва (ОАСК).

Як уточнюється, законопроектом №5067 передбачено, що "розгляд адміністративних справ щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України здійснюється Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п`яти суддів".

"Адміністративні справи щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Національного банку України, інших суб`єктів владних повноважень, повноваження яких поширюються на всю територію України, розглядаються Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з трьох суддів.

Судом апеляційної інстанції у зазначених вище справах пропонується визначити Велику Палату Верховного Суду", - додають у прес-службі парламенту.

Нагадаємо, в квітні президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується ліквідувати ОАСК і натомість створити Київський міський окружний адміністративний суд.