ВР погодила залучення кредиту ЄІБ на 200 млн євро для розвитку міського транспорту

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла закон "Про ратифікацію Фінансової угоди "Міський громадський транспорт України ІІ" між Україною та Європейським інвестиційним банком. За прийняття документу в цілому проголосували 298 нардепів, пише "БізнесЦензор".

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, умови кредитування передбачають надання позики на строк до 22 років з максимальним пільговим періодом 5 років. Джерелом повернення коштів передбачається здійснити за рахунок комунальних підприємств та органів місцевого самврядування.

За даними Міністерства фінансів, передбачено надання Україні позики в розмірі 200 млн євро на закупівлю 20 трамваїв, 264 тролейбусів, 65 електробусів, а також вагонів метро. Також передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у містах Черкаси, Біла Церква, Кам’янське, Дніпро, Львів, Кременчук та Запоріжжя.

Кошти для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту буде розподілено серед міст України. Попередньо в рамках даного проекту міста зможуть отримати кошти на закупівлю транспорту, а також оновлення й будівництва нової транспортної інфраструктури в таких містах:

- Сєвєродонецьк (4 тролейбуси та 10 електробусів);
- Вінниця (40 нових тролейбусів та 10 електробусів у комплекті з 5 зарядними станціями);
- Ужгород (5 електробусів із зарядними станціями);
- Черкаси (45 нових тролейбусів);
- Кременчук (10 нових тролейбусів, а також будівництво нової тролейбусної лінії);
- Біла Церква (25 нових тролейбусів, а також ремонт та модернізації тролейбусної лінії та тягових підстанцій);
- Мелітополь (10 електробусів та 5 зарядних станцій);
- Кам’янське (10 нових трамваїв);
- Хмельницький (50 нових тролейбусів без автономного ходу та 10 нових тролейбусів на автономному ходу);
- Тернопіль (30 нових тролейбусів);
- Кривий Ріг (10 нових трамваїв);
- Дніпро (планується надання коштів на реконструкцію трамвайної лінії маршруту з трамвайними лініями для виїзду на маршрут, з модернізацією депо, та придбанням трамваїв у м. Дніпро);
- Луцьк (30 нових тролейбусів, з яких 24 – без автономного ходу; 6 – з автономним ходом);
- Запоріжжя (планується надання коштів на реконструкцію контактної мережі, трамвайної колії);
- Львів (планується надання коштів на капітальний ремонт трамвайних вагонів та реконструкцію трамвайної лінії);
- Полтава (планується надання коштів на модернізацію електротранспортної системи; капітальний ремонт із заміною обладнання 6 тягових підстанцій тролейбусної мережі; придбання 20 тролейбусів з автономним ходом);
- Одеса (30 нових електробусів);
- Чернівці (20 нових тролейбусів на автономному ході).

Проект «Міський громадський транспорт України ІІ» є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проекту «Міський громадський транспорт України І», який з травня 2017 року вже реалізується у Києві, Харкові, Луцьку, Одесі, Львові, Запоріжжі, Сумах, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі та Чернігові.