ВР затвердила Антикорупційну стратегію до 2025 року

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому Закон про засади державної антикорупційної політики на 2021–2025 роки №4135, яким затверджується Антикорупційна стратегія на 2021–2025 роки. За таке рішення проголосували 310 народних депутатів, констатує Нацагентство з питань запобігання корупції.

Як зазначає НАЗК, наявність та імплементація Стратегії були питаннями Опитувальника Європейської Комісії з метою формування висновку про надання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Голова НАЗК додав, що у держпрограмі з виконання Стратегії буде чітко визначено, який орган влади відповідальний за виконання конкретних антикорупційних заходів. НАЗК також створить спеціальний онлайн інструмент, аби громадяни могли слідкувати, як окремі органи влади і держава загалом виконують Антикорупційну стратегію.

Як констатується, Антикорупційна стратегія, у першу чергу, покликана значно зменшити рівень корупції у сферах, які українці вважають найбільш корумпованими, а саме це:

митна справа та оподаткування;
суди та органи правопорядку;
державне регулювання економіки;
будівництво і земельні відносини;
сектор оборони;
охорона здоров’я;
соціальний захист.

"Також закон передбачає зміни до нормативно-правових документів, які допоможуть покращити процедури роботи антикорупційних органів, наприклад, забезпечити невідворотність відповідальності за корупцію.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування", - інформує НАЗК.