ВР заборонила штрафувати переселенців за порушення кредитних договорів

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада 14 липня ухвалила закон, який передбачає звільнення внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами. За ухвалення законопроекту №2329 в другому читанні проголосували 339 народних депутатів, пише "Укрінформ".

Документом передбачається звільнення внутрішньо переміщених осіб, які залишили або покинули своє місце проживання на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, території проведення антитерористичної операції та/або в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики.

Так, загальна сума процентів за кредитним договором та/або договором позики, боржником за яким є внутрішньо переміщена особа, яка у період після 20 лютого 2014 року залишила або покинула своє місце проживання на зазначених вище територіях не може перевищувати суми процентів, нарахованої протягом строку, на який надавався кредит (позика), за мінімальною ставкою, визначеною договором.

Документом також передбачається, що за невиконання чи неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою зобов’язань за кредитним договором та/або договором позики не нараховується неустойка (штраф, пеня), не настає відповідальність у вигляді сплати суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та процентів річних від простроченої суми, не застосовуються інші санкції майнового характеру.

Водночас кредитор зобов`язаний здійснити перерахунок заборгованості за кредитним договором та/або договором позики у 7-денний строк з дня надходження письмового звернення від внутрішньо переміщеної особи.

Зазначається, що в разі невиконання кредитором свого обов’язку щодо здійснення перерахунку заборгованості за кредитним договором та/або договором позики, така заборгованість вважається автоматично перерахованою на наступний день після закінчення відповідного 7-денного строку з дня надходження до кредитора письмового звернення від внутрішньо переміщеної особи.

Окрім цього, законодавчим актом встановлюється, що відповідальність за невиконання чи неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою, визначеною частиною першою цієї статті, зобов’язань за кредитним договором та/або договором позики покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні відповідний законодавчий акт 4 лютого 2021 року.