ВР ввела ПДВ на послуги Facebook, Netflix, Apple та інших компаній-нерезидентів

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №4184, який вводить ПДВ на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Це означає, що після того, як проект буде підписаний і опублікований, для іноземних онлайн-сервісів, якими користуються українці, на зразок Facebook, Netflix, Steam, і окремих сервісів Apple і Amazon, запрацює податок в 20%, який повинні будуть платити компанії, пише ain.ua.

Документ доповнює статтю 208 Податкового кодексу (щодо оподаткування послуг нерезидентів, які поставляються на території України) нормою про оподаткування електронних послуг. Згідно з нею, електронні послуги, які компанії-нерезиденти надають фізособам на території України, обкладаються ПДВ (20%).

Компанія-нерезидент - це компанія, у якої немає в країні постійного представництва. Щоб надавати послуги українцям, вона повинна зареєструватися в українській податковій як платник ПДВ.

У той же час, з кодексу виключають норму про «податок на іноземну рекламу», тобто, українські юрособи та ФОП не повинні будуть платити 20% податку при купівлі електронних послуг у іноземних компаній.

Раніше один з авторів цієї ініціативи, глава комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев публікував в Telegram інфографіку про те, як будуть працювати норми цього документу. Зокрема, в ній є дані про те, які послуги будуть вважатися електронними, а які - ні (в першому випадку працює податок, який вводиться даним проектом).