ВР ввела мораторій на підвищення тарифів на опалення і гарячу воду

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада запровадила мораторій на підвищення тарифів на тепло протягом дії воєнного стану та протягом 6 місяців після його завершення. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив перший заступник глави фікомітету ВР Ярослав Железняк, пишуть "Українські новини".

Він зазначив, що відповідний законопроєкт підтримало 260 депутатів Ради, їм передбачаєть встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення за рахунок залучення більше 125 млрд грн (від міжнародних партнерів) на покриття різниці тарифів.

Зокрема, Рада встановила, що протягом дії воєнного стану та 6 місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на послуги з розподілу природного газу та на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Також на вказаний термін ціна на газ для побутових споживачів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, газових котелень, які використовують газ для виробництва теплової енергії для населення, не підлягає збільшенню від ціни, що застосовувалася у відносинах між ними та постачальниками станом на 24 лютого 2022 року.

При цьому постачальникам природного газу забороняється вчиняти будь-які дії щодо примусу побутового споживача до оплати заборгованості.

Верховна Рада заборонила примусове виконання рішень судів щодо стягнення з фізособи заборгованості за житлово-комунальні послуги під час війни в територіальних громадах, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації або оточенні (блокуванні).