ВР внесла зміни в закон про НАБУ: призначати і звільняти директора Бюро буде Кабмін

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України".

Як зауважує прес-служба парламенту, документ усуває суперечності між Конституцією та законом «Про Національне антикорупційне бюро України», а також забезпечує гарантії незалежності для Національного бюро.

Законом визначено статус Національного антикорупційного бюро України як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом та передбачено, що набуття НАБУ статусу центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом не потребує будь-яких додаткових заходів, пов’язаних з ліквідацією або реорганізацією органу, вчинення будь-яких дій щодо його працівників тощо.

Законом встановлено особливості порядку взаємодії Національного бюро із Кабінетом Міністрів, центральними органами виконавчої влади "з метою унеможливлення втручання Кабінету Міністрів України у діяльність НАБУ" (цитата).

Законом визначено особливості застосування положень нормативно-правових актів, які регулюють питання діяльності центральних органів виконавчої влади та державної служби, з метою забезпечення інституційної та операційної незалежності НАБУ.

Закон визначає повноваження Кабінету Міністрів щодо призначення на посаду директора Національного антикорупційного бюро України та звільнення з цієї посади за наявності встановлених законом підстав.

Законом визначено, що конкурсний добір на посаду директора Національного антикорупційного бюро України організовує та проводить конкурсна комісія, до якої входять шість осіб, із яких три особи визначаються Кабінетом Міністрів та три особи - визначаються Кабінетом Міністрів на підставі пропозицій партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Законом удосконалено засади організації та проведення конкурсного відбору на посаду директора Національного антикорупційного бюро України задля забезпечення прозорості та об’єктивності такого відбору.

Законом визначено, що зовнішню оцінку ефективності діяльності Національного бюро проводить комісія у складі трьох осіб, визначених Кабінетом Міністрів на підставі пропозицій партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Законом визначено засади організації та проведення зовнішньої оцінки ефективності діяльності Національного бюро.

Цитата з повідомлення прес-служби ВР:

"Законом усунуто правову невизначеність щодо правового статусу особи, яка займає посаду Директора Національного бюро, яка виникла у зв’язку з Рішенням Конституційного суду України 9-р/2020, та визначено, що особа, призначена на посаду директора Національного бюро, продовжує здійснювати всі повноваження директора Національного антикорупційного бюро України до моменту призначення директора Національного антикорупційного бюро України за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття цієї посади у порядку, встановленому статтею 7 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України»".