ВР внесла зміни в процедуру банкрутства на період карантину

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19", пише "БізнесЦензор".

Згідно з пояснювальною запискою, закон покликаний врегульовано окремі питання при здійсненні процедур банкрутства на період дії карантинних заходів.

Зокрема, законом унормовано порядок проведення зборів (комітету) кредиторів у режимі відеоконференції, а також шляхом опитування, а також процедуру підтвердження особи та повноважень учасника зборів (комітету) кредиторів, оформлення результатів зборів (комітету).

Крім того, уточнено питання відповідальності арбітражного керуючого за невчинення дій, передбачених Кодексом з процедур банкрутства, через вимоги карантину.

Законом також визначено підстави продовження строків проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність), звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) щодо визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та (або) другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.

Як повідомлялося, вказаний законопроєкт №4220 було внесено на розгляд парламенту президентом Володимиром Зеленським ще 15 жовтня 2020 року, а прийнято у першому читанні – 1 червня 2021 року.