ВР відклала розгляд "ресурсного" законопроекту про зниження ренти на руду для Ахметова

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада вирішила відкласти розгляд у другому читанні "ресурсного" законопроєкту (№5600). Відповідну пропозицію фракції "Слуга народу" підтримали 314 нардепів, пише "БізнесЦензор".

Раніше очільник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев (фракція "Слуга народу") заявив, що у Раді є голоси за ухвалення "ресурсного" законопроекту в другому читанні.

1 липня Верховна Рада прийняла за основу урядовий "ресурсний" законопроєкт №5600 з поправками до Податкового кодексу.

Спочатку уряд декларував, що підвищення рентних ставок, а також низки інших податків, передбачене законопроєктом №5600 у редакції до першого читання, дозволить додатково залучити понад 60 млрд грн до держбюджету. Однак після внесення до законопроекту змін міністр фінансів Сергій Марченко зазначав, що ухвалення законопроєкту №5600 у другому читанні дозволить збільшити доходну частину держбюджету наступного року вже на 30 млрд грн. Зокрема, законопроєктом пропонувалося суттєво підвищити ставки ренти на видобуток залізної руди, через що законопроєкт почали називати "антиАхметівським".

Проте ухвалення відповідного законопроєкту №5600, розгляд якого очікувалося в липні, було відкладено. Тим часом ціни на руду впали, а до законопроєкту були внесені поправки, які можуть призвести навпаки – до зниження податків для експортерів руди, найбільшими з яких є підприємства Ріната Ахметова та Костянтина Жеваго.

За оцінками депутата від "Слуги народу", голови парламентського енергетичного комітету Андрія Геруса, після ухвалення ресурсного законопроєкту №5600 у запропонованій до другого читання редакції, державний бюджет може втратити сумарно 12,5 млрд грн від сплати ренти на видобуток руди у 2022-2025 роках.

До другого читання із законопроєкту також зник ряд інших пропозицій, зокрема щодо встановлення акцизу на електроенергію за "зеленим тарифом", значного підвищення податків на викиди в атмосферу та земельного податку для гірничодобувних підприємств, що також зачіпало інтереси бізнесу Ріната Ахметова.