ВР схвалила залучення 300 млн євро кредиту від ЄІБ на енергоефективність

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада ратифікувала Угоду з Європейським інвестиційним банком, за якою держава отримає кредит у розмірі 300 млн євро на реалізацію проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні". Відповідний законопроект 13 липня підтримали 335 нардепів.

Згідно із пояснювальною запискою, метою проекту є удосконалення процесу термомодернізації близько 1000 громадських будівель в Україні, зокрема, дошкільних та середніх навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, а також об’єктів соціального, адміністративного та культурного призначення, які знаходяться у державній та/або комунальній власності.

Проект дозволить попередити 1 250 000 тон викидів CO2 та принести користь для понад 2,5 мільйонів громадян.

"Проект здебільшого розраховано на територіальні громади, а також малі та середні міста з населенням від 20 до 250 тисяч. Це надважливо", – зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Угодою передбачено, що період погашення кредиту становить 20 років, ставка – до 2% річних, пільговий період – перші 5 років, протягом якого відсотки не нараховуватимуться.

Умови погашення – щопіврічно рівними частками від основної суми кредиту або фіксованими частинами від основної суми та відсотків, зазначається в пояснювальній записці до документу.

Відбір учасників розпочнеться наприкінці 2021 – початку 2022 років. Вже навесні міста та громади зможуть активно долучитись до реалізації проекту.

Нагадаємо, 6 жовтня 2020 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство розвитку громад та територій України підписали угоду про залучення кредиту у розмірі 300 млн євро для покращення енергоефективності задля надання Україні допомоги у подоланні економічних наслідків COVID-19 шляхом стимулювання швидшого економічного та соціального зростання після пандемії.