Верховна Рада прописала в бюджеті витрати на 201 млрд грн для стримування тарифів на газ

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада виділила "Нафтогазу" 111,1 млрд грн з держбюджету для компенсації витрат компанії, пов`язаних з виконання нею спеціальних обов`язків (ПСО) на ринку газу, у тому числі за рахунок міжнародної донорської допомоги. За ухвалення законопроєкту №7429 в цілому проголосували 255 депутатів за мінімально необхідних 226, пишуть "Українські новини".

Зокрема, Міністерству енергетики виділено 201,1 млрд гривень, у т.ч.

- 111,1 млрд грн – на компенсацію економічно обґрунтованих витрат компанії "Нафтогаз", на яку покладено спеціальні обов`язки для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку газу (вся сума надійде безпосередньо цій компанії);

- 76 млрд грн – для програми з врегулювання заборгованості перед суб`єктами ринку природного газу, а саме газопостачальними та газорозподільними компаніями відповідно до раніше прийнятого спеціального закону (до таких підприємств також входять компанії з групи "Нафтогаз");

- 14 млрд грн - Міністерству розвитку громад та територій для субвенцій місцевим бюджетам на відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію та послуги із постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Фінансування відповідних видатків передбачається здійснювати у тому числі за рахунок залучення більш ніж 125 млрд гривень від Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ.

Нагадаємо, в липні Кабінет Міністрів у рамках ПСО продовжив зобов`язання ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" постачати газ підприємствам теплової комунальної енергетики (ТКЕ) для опалення та гарячого водопостачання за ціною 7,42 тис. гривень/тис. куб. м (з ПДВ, без урахування тарифу на послуги транспортування та коефіцієнта, що застосовується при замовленні потужності на добу вперед) до квітня 2023 року.