ВР проголосувала за збільшення фінансування Державного фонду регіонального розвитку

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла правку в законопроєкті №5719 щодо збільшення фінансування Державного фонду регіонального розвитку, пише "БізнесЦензор".

Як зазначає Міністерство розвитку громад та територій України, прийняття поправки означає, що з 1 січня 2023 року під час складання проєкту державного бюджету України ДФРР визначається в обсязі не менше 1,5% прогнозного обсягу доходів загального фонду проєкту дербюджету.

"Завдяки збільшенню фінансування ДФРР громади зможуть реалізувати більше інвестиційних проектів. А це у свою чергу створить додану вартість, нові робочі місця та зробить наші громади більш інвестиційно привабливими", – підкреслив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Відтепер Державна стратегія регіонального розвитку може отримати цільове спрямування коштів ДФРР на виконання програм регіонального розвитку. Це забезпечить ефективне публічне інвестування та залучення додаткових ресурсів.

30% від обсягу ДФРР будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, які забезпечують виконання завдань, визначених Державною стратегією регіонального розвитку. Сюди входять такі програми регіонального розвитку, як: розвиток сільських територій ("Нове українське село"), гірських територій, регіональні полюси зростання, макрорегіон Азов-Чорне море тощо.

Інші 70% підуть на виконання інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, які забезпечують виконання завдань, визначених відповідними регіональними стратегіями розвитку та планами заходів з їх реалізації. Зокрема, йдеться про розвиток економічної та соціальної інфраструктури, туризму та людського капіталу.

Раніше повідомлялося, що минулого року показник використання громадами коштів Державного фонду регіонального розвитку був рекордним за всю історію існування фонду. Йдеться про 96,5%, що складає понад 300 проєктів по всій Україні.