ВР прийняла закон про спрощення приєднання до електромереж

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №5009 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж. Відповідний законопроект підтримали 347 народних депутатів без обговорення, пише "Енергореформа".

Метою законопроекту називали істотне спрощення процедури приєднання до електричних мереж замовників, скорочення кількості процедур, документів і погоджень, а також суттєве зменшення витрат часу на приєднання, зняття штучних обмежень і усунення бар`єрів в процедурі приєднання. Документ спрямований на розвиток бізнесу і поліпшення інвестиційної привабливості України за рахунок поліпшення позицій в рейтингу Doing business.

За словами глави енергокомітета ВР і одного з авторів законопроекту Андрія Геруса, "законопроектом передбачається спрощення землевідведення і документальних процедур обленерго з метою скорочення термінів приєднання в 2,5 разів. Передбачається робота "єдиного вікна" і проведення приєднання замовника "під ключ". Він зазначив , що законопроект в першу чергу стосується малого і середнього бізнесу.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що сьогодні процедура приєднання до електромереж, зокрема невеликої пекарні або цеху, займає понад 280 днів. Причинами цього називаються складна і забюрократизована процедура оформлення прав на земельні ділянки під об`єкти енергетики, необхідні для забезпечення підключень, значна кількість довідок і погоджень.

У зв`язку з цим законопроектом скасовується отримання певних дозволів і погоджень для підключення, рішення частини питань концентрується виключно на операторі системи розподілу, спрощується отримання доступу до земельних ділянок під об`єкти енергетики.

Згідно з пояснювальною запискою, механізм "єдиного вікна" впроваджується для надання замовниками і розробниками проектної документації на будівництво/реконструкцію мереж електрозабезпечення, електроустановок заяв, запитів, отримання вихідних даних, інформації та відомостей, необхідних для проектування та будівельно-монтажних робіт, а також для узгодження з задіяними сторонами (органами влади) цієї проектної документації.