ВР прийняла закон про поновлення СЕА ПДВ

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроєкт №7360, який, зокрема, повністю відновлює роботу Системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ, пише "Інтерфакс-Україна".

Як повідомив заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у телеграм-каналі за підсумками засідання у четвер, за законопроєкт загалом проголосували 276 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Закон поновлює реєстрацію податкових накладних, зокрема їхню реєстрацію за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня цього року.

Згідно з документом, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності або сплату податків у період після початку війни 24 лютого, якщо ці податкові обов`язки було виконано протягом 60 днів з дня відновлення такої можливості. Такі самі поблажки даються і платникам податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку.

Крім цього, законопроєкт поновлює камеральні та документальні перевірки податкової звітності, а також бюджетне відшкодування ПДВ.

Згідно з документом, на час воєнного стану плюс рік, але не пізніше за 2024 рік, дозволяється ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини (коди 8702, 8704 та 8705), що відповідають вимогам Євро-3, але забороняється їх відчужувати протягом трьох років.