Верховна Рада схвалила в першому читанні "ресурсні" зміни в Податковому кодексі

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень".

Як повідомлялося, в документі передбачено, зокрема, підвищення рентних платежів, акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку; введення акцизу на "зелену" електроенергію; контроль Кабміну над витратами держкомпаній при формуванні резервів; оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу протягом року третього та наступних об’єктів нерухомості;, право ДПС стягувати податковий борг з рахунків боржника без рішення суду, обмеження (за рішенням суду) в праві виїзду керівника юрособи – боржника за кордон до повного погашення податкового боргу тощо.

«Завдяки змінам до Податкового кодексу ми матимемо дієві механізми боротьби зі «скрутками» та тіньовим обігом сільськогосподарської продукції, а також зі зловживаннями бюджетним відшкодуванням ПДВ. Ті, хто раніше ухилявся від сплати податків, тепер платитимуть. А розмір ставки оподаткування за користування державними надрами буде залежати від ціни на ресурси на світових ринках і обчислюватись за формулою, що прив’язана саме до ринкової вартості, а не до собівартості видобутих копалин, як це є зараз.

Так, відносно залізної руди (62% Fe CFR), яка сьогодні вже коштує більше 200 дол. США за тонну, наразі держава отримує за «бідну руду» 19,20 грн/т, а за «багату руду» - 204 грн/т. Після ухвалених змін, цей показник складе 507,80 грн/т», - прокоментував положення законопроекту міністр фінансів Сергій Марченко.