ВР прибрала із "ресурсного" закону знижку для Ахметова на сплату ренти

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада при голосуванні за так званий "ресурсний" законопроект №5600 виключила з нього враховану парламентським комітетом до другого читання поправку, яка могла привести до зниження ренти на видобуток залізної руди. Відповідну пропозицію виніс на голосування голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, пише "БізнесЦензор".

"Правка №97, прошу її не підтримувати, враховуючи те, що ця правка пов`язана з формулою нарахування ренти на руду, а зараз світові ціни на руду не відповідають тим очікуванням, які були закладені на першому етапі", – пояснив Арахамія.

Згідно з порівняльною таблицею до законопроекту, вказана поправка серед іншого встановлювала формулу розрахунку рентної плати на залізну руду на основі біржової ціни однієї тонни руд залізних за індексом IODEX 62% Fе CFR China, офіційно визначеної світовим інформаційним агентством Platts. Від цієї ціни пропонувалось відняти ставку фрахту (доставки руди з українського порту "Південний" до китайських портів), а також вартість доставки руди всередині Україні ($10 за тонну). Аналогічний принцип пропонувалося встановити до марганцевих руд.

За оцінками депутата від "Слуги народу", голови парламентського енергетичного комітету Андрія Геруса, після ухвалення ресурсного законопроєкту №5600 у запропонованій до другого читання редакції, державний бюджет міг би втратити сумарно 12,5 млрд грн від сплати ренти на видобуток руди у 2022-2025 роках.

Таким чином, при прийнятті закону враховано початкову пропозицію, відповідно до якої рента на залізну руду розраховується на основі індексу IODEX 62% Fе CFR China, однак без урахування витрат на доставку.

При цьому встановлюється плаваюча ставку ренти на залізну руду на рівні 3,5% при умові, якщо світова ціна на руду становитиме менше $100 а тонну, 5% – за ціни понад $100 та 10% – понад $200 за тонну.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла так званий "ресурсний" закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень". За прийняття відповідного урядового законопроекту №5600 у другому читанні з поправками проголосували 255 народних депутатів.

Напередодні спікер парламенту Руслан Стефанчук зазначав, що прийняття т.зв. "ресурсного" законопроєкту №5600 з внесеними змінами на друге читання дозволить збільшити надходження держбюджету в наступному році на 15 млрд грн, хоча у початковому варіанті уряд розраховував додатково залучити в бюджет 60 мільярдів.