ВР посилила кримінальну відповідальність за незаконне видобування корисних копалин

Все про економіку та фінанси

15 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №3576 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин".

Як зауважує прес-служба парламенту, документом визнано незаконне видобування корисних копалин місцевого значення кримінально караним діянням та посилено відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин в цілому.

Законом статтю 240 Кримінального кодексу доповнено нормами щодо посилення кримінальної відповідальності за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, а також введено відповідальність за незаконне видобування корисних копалин у великому розмірі та особливо великому розмірі, збільшено штрафи у порівнянні з діючими нормами.

Законом передбачена відповідальність не лише для фізичних, а й для юридичних осіб.

Законом наділено повноваженнями щодо розрахунку розміру збитків заподіяних державі і пред’явлення претензій про їх відшкодування в результаті самовільного користування надрами центральний орган виконавчої влади у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.