ВР продовжила мораторій на банкрутство держшахт до 1 січня 2024 року

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до статті 1 закону "Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств" щодо продовження терміну дії мораторію на виконавчі провадження, заходи примусового виконання рішень та порушення справ про банкрутство державних вугледобувних підприємств", пише "БізнесЦензор".

Законом продовжено на два роки термін дії мораторію на реалізацію виконавчих проваджень та заходів примусового виконання рішень щодо державних вугледобувних підприємств, накладення арештів та заборон відчуження майна у таких виконавчих провадженнях, мораторію на порушення справ про банкрутство державних вугледобувних підприємств – з 1 січня 2022 року до 1 січня 2024 року. 

За даними авторів документу, на неокупованій території України наразі розташовано 11 державних вугледобувних підприємств, які об’єднують 33 шахти. У 2020 році вони видобули 2,9 мільйона тонн вугілля при загальному видобутку 28,8 мільйона загалом у країні і забезпечують роботою 34 тисячі працівників, констатує "Радіо Свобода".

Водночас більшість державних шахт є збитковими, йдеться в пояснювальній записці. У парламенті їхні збитки від випуску товарної вугільної продукції за перші дев’ять місяців 2021 року оцінюють у 5,17 мільярда гривень, що на 1,15 мільярда більше, ніж за аналогічний період 2020-го.