ВР підвищила безмитний ліміт на посилки із закордонних інтернет-магазинів

Все про економіку та фінанси

Депутати Верховної Ради схвалили у другому читанні зміни до Податкового кодексу, якими підвищується зі 100 євро до 150 євро ліміт на безмитну доставку міжнародних посилок, пише Liga.net.

У випадку, коли вартість товарів у посилці перевищує 150 євро (але щонайбільше 1000 євро), одержувачу потрібно сплатити 10% ввізного мита та ПДВ, а базою для сплати буде сума різниці між вартістю посилки та лімітом розміром 150 євро, йдеться у пояснювальній записці до документа.

Також зазначено, що колишній ліміт розміром 100 євро "призвів до стрімкого скорочення імпортних відправлень до України, зменшення доходів міжнародних поштових та міжнародних експрес-перевізників та активізації "сірих" схем ввезення товарів через кордон".

Зниження безмитного ліміту призвело до тривалішої обробки міжнародних поштових відправлень. Тому пропозицію підняти ліміт вартості міжнародних посилок підтримали оператори поштового зв`язку та експрес-перевізники, зазначає ВВС.

За час пандемії та карантинів, пов`язаних із поширенням коронавірусу, звички покупців-українців змінилися, і частка купівлі онлайн, зокрема й з-за кордону, суттєво зросла.