ВР не вистачило голосів для звільнення Сенниченка, він написав повторну заяву

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада не підтримала відставку Дмитра Сенниченка з посади голови Фонду державного майна України (ФДМУ), пише "Інтерфакс-Україна".

Ухвалення відповідного проєкту постанови №6382 підтримали 223 народних депутати на пленарному засіданні в четвер за необхідних 226 голосів для ухвалення позитивного рішення.

Після голосування народний депутат Сергій Власенко заявив, що під час голосування у трьох народних депутатів фракції "Батьківщина" не спрацювали кнопки - вони голосували, а система показала, що ні. За його словами, проголосувати не змогли Сергій Євтушок, Володимир Кабаченко та Іван Крулько.

У зв’язку з цим Власенко попросив оголосити перерву для перевірки коректності роботи системи голосування.

Після цього голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на прохання народних депутатів оголосив півгодинну перерву у пленарному засіданні для з`ясування всіх технічних причин, чому не спрацювали пульти депутатів. 

Дмитро Сенниченко повідомив, що подав повторну заяву про звільнення за власним бажанням і поки що не має наміру займати жодні посади на державній службі.

"Оскільки голосування наразі не відбулося, я одразу ж, перебуваючи тут (у Верховній Раді), написав повторну заяву про відставку за власним бажанням, з сьогоднішньою датою. Зараз йду на комітет економічного розвитку, який розгляне це і дасть у зал", - сказав Сенниченко журналістам у кулуарах парламенту у четвер.

Він також заявив, що готовий "у будь-якій ролі - чи радника, чи просто експерта" допомагати своєму наступнику на посаді, "якщо політика приватизації та прозорої оренди продовжуватимуться".

Водночас він зазначив, що не перебуває на лікарняному, як про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук перед початком розгляду питання про відставку. "Я з ним просто бачився у лікарні, але це був просто звичайний огляд", - сказав Сенниченко.

Крім того, він наголосив, що його не запрошували до парламенту для звіту про виконану роботу на посаді голови ФДМ.

"Якщо мене зранку не запросили, то я і не прийшов (зі звітом до парламенту), але коли я побачив, що йдуть некоректні виступи в залі від деяких політиків, коли не вистачало голосів або була технічна помилка, то я прийшов, щоб показати, що таке моє особисте бажання, що це моя добровільна відставка. По-друге, якщо потрібно звітувати про реальні результати, щоб не було фейків та маніпуляцій, тому я тут", - пояснив голова ФДМУ.