ВР не стала просити в США для України статус основного союзника поза НАТО

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада відмовилася приймати звернення до Конгресу США з проханням надати Україні статус основного союзника поза НАТО. "За" проголосували 24 нардепа при необхідних 226, "проти" 1, "утрималися" 163, пише Liga.net.

Звернення підтримали 11 нардепів з Євросолідарності, дев`ять з Батьківщини, два з Голосу, один з групи Довіра і один позафракційний.

Проект звернення запропонував Раді нардеп з Євросолідарності Олексій Гончаренко. Скликання позачергового засідання Ради для його розгляду підтримали 153 нардепа.

Гончаренко пояснив пропозицію попросити США про статус союзника тим, що, на його думку, це підвищить рівень відносин з США до того, як Україна буде прийнята в НАТО.

Глава комітету Ради по зовнішній політиці Олександр Мережко зазначив, що статус союзника не дає гарантій безпеки в разі збройної агресії. Він підкреслив, що статус союзника США поза НАТО отримували країни, які не прагнули або не могли, на відміну від України, вступити в НАТО. За його словами, Україна повинна максимально використовувати потенціал статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

Комітет Ради з питань зовнішньої політики не підтримав звернення до Конгресу США про статус союзника.

Під час дискусії нардеп з фракції Голос Сергій Рахманін заявив про неофіційну позицію США, що статус основного союзника поза НАТО не буде надано Україні.

У червні 2020 го Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

Вчора, 7 вересня, спікер парламенту Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання позачергового засідання Ради з ініціативи 153 нардепів. Парламенту запропонували звернутися до США за статусом основного партнера поза НАТО.

У той же день посол України в США Оксана Маркарова заявила , що статус основного союзника США поза НАТО надається країнам, які з різних причин не можуть вступити в альянс, і це "не випадок України".

8 вересня, віце-прем`єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина назвала невчасним і недоречним бажання нардепів звернутися до Конгресу США.