ВР має намір дозволити примусово вилучати обладнання для ОПК під час війни

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада має намір дозволити примусове вилучення обладання під час війни. Відповідний законопроєкт №7605 "Про внесення змін до деяких законів щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану" народні депутати підтримали в першому читанні (256 голосів "за"), повідомив перший заступник глави фінкомітету ВР Ярослав Железняк у телеграм-каналі, пише "Інтерфакс-Україна".

Законопроєкт пропонує дозволити примусово вилучати обладнання, яке може використовуватись для діяльності оборонно-промислового комплексу (ОПК). Такі дії здійснюються на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України за пропозицією, погодженою з обласною військовою адміністрацією.

Документ передбачає, що компенсація відчуженого майна здійснюється за рахунок коштів державного бюджету (протягом п’яти наступних бюджетних періодів).

Відповідно до законопроєкту, рухоме та нерухоме майно може бути передано в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).