ВР дозволила АРМА під час воєнного стану купувати ОВДП за рахунок арештованих коштів

Все про економіку та фінанси

31 травня Верховна Рада ухвалила закон, завдяки якому під час воєнного стану АРМА зможе купувати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) за рахунок коштів, розміщених на її депозитних рахунках, пише "Укрінформ".

Згідно з документом, Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) зможе купувати облігації за рахунок коштів, розміщених на її депозитних рахунках у національній валюті, та нарахованих за ними процентів. Крім того, АРМА зможе передавати активи, що знаходяться в його управлінні, на потреби держави за рішенням відповідного військового командування. У такому випадку актив підлягатиме поверненню чи відшкодуванню вартості упродовж місяця після скасування воєнного стану.

Як повідомлялося, сума коштів на депозитних рахунках Агентства з розшуку та менеджменту активів станом на початок лютого 2022 року становила понад 800 млн у гривневому еквіваленті. За період воєнного стану в управління АРМА були передані, зокрема, 3 млн грн російської компанії "росатом Східна Європа", яхта Royal Romance Віктора Медведчука, 20 вантажівок «МАЗ» та корпоративні права двох підприємств, пов’язаних з урядом білорусі.