ВР дала компаніям ще 9 місяців на внесення до держреєстру інформації про бенефіціарів

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада відтермінувала на 9 місяців термін обов`язкового внесення до Єдиного державного реєстру інформації про кінцевих бенефіціарів суб`єктів господарювання та громадських організацій, пише Lb.ua.

Закон про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи (№ 5807) голосували відразу за основу і в цілому.

"Закон передбачає, що у разі, якщо засновниками юрособи є виключно фізичні особи, які і є кінцевими бенефіціарами, інформація про її кінцевого бенефіціарного власника не зазначається", – повідомили в прес-службі парламенту.

Також документ передбачає, що фізична особа, яка є кінцевим бенефіціаром, подає копію документа, що посвідчує особу лише у разі відсутності такого документа у матеріалах реєстраційної справи або за умови внесення змін до них.

Законом збільшується строк повідомлення державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності з трьох місяців до одного року з дня набрання чинності нормативно-правового акту, яким затверджена форма та зміст структури власності.

Від початку передбачалося, що дані про бенефіціарів в обов`язковому порядку вноситимуть до 10 жовтня 2021, а порушники мають сплатити штрафи від 17 000 до 51 000 грн.

Щоб встигнути зареєструватися без штрафів, за словами депутатів, у ЦНАПах останніми днями були величезні черги. Обов`язок вносити дані про бенефіціарів передбачений законом про запобігання легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Щоб закон набув чинності вчасно, президент має підписати його щонайпізніше завтра.