ВПК, інфраструктура, ринок ЄС: Гетманцев - про план відновлення української економіки

Все про економіку та фінанси

План відновлення України складатиметься з кількох важливих напрямків, розповів під час онлайн-зустрічі з підприємцями розповів голова комітету ВР з фінансів та податків Данило Гетьманцев, пише "НВ Бізнес".

За його словами, перший напрямок — це відновлення інфраструктури та житла. Другий — розвиток військово-промислового комплексу та військової інфраструктури. А третій — створення підприємств, що вбудовуються у виробничі ланцюги країн ЄС.

«Військово-промисловий комплекс має стати рушійною галуззю. Основна стаття державного бюджету має спрямовуватися на ці цілі, а це — і виробництво касок, і з іншого боку це і робототехніка», — сказав Гетьманцев.

Україна втратила свій транзитний потенціал і, очевидно, вже не буде хабом у промислових ланцюжках між Китаєм та Європою. «Ми повинні орієнтуватися насамперед на країни ЄС та вбудовувати себе в їхні виробничі ланцюжки таким чином, щоб забирати собі частину тієї доданої вартості, яка створюється у країнах ЄС», — каже він. І додає, що планується залучати в Україну великі компанії, які могли б, створюючи в нашій країні робочі місця, вписатися в економіку ЄС.