В.о. голови правління ОПЗ і два члени правління відсторонені від виконання обов`язків

Все про економіку та фінанси

Наглядова рада підконтрольного державі АТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) на позачерговому засіданні 23 квітня вирішила відсторонити від виконання службових обов`язків в. о. голови правління та двох членів правління через виплату їм зарплат і премій сумарно на 7 млн грн, пише "Інтерфакс-Україна".

"Члени наглядової ради одноголосно вважають неприпустимими дії менеджменту, у результаті яких підприємство в умовах браку ліквідності втрачає кошти у великому розмірі у вигляді премій топменеджменту", - наголошується в заяві наглядової ради на сайті ОПЗ.

Раніше у ЗМІ було оприлюднено копію наказу в. о. голови правління Віталія Деркаченка, призначеного на цю посаду наглядовою радою у листопаді минулого року, від 14 березня про виплату собі за квітень-жовтень минулого року зарплати 0,75 млн грн та премії 0,37 млн грн, а членам правління – фінансовому директору Максиму Зубарєву та директору управління ризиками Олександру Сумцову – відповідно 2,02 млн грн плюс 0,97 млн грн та 2 млн грн плюс 0,97 млн грн.

Згідно з заявою наглядової ради, ані вона в цілому, ані її комітети не погоджували та не розглядали такого рішення, дізналися про нього зі ЗМІ, тому за нього несуть персональну відповідальність відповідні посадові особи товариства.

В інформації також зазначено, що на кілька звернень голови комітету наглядової ради з аудиту щодо подання звіту про рух грошових коштів у квітні менеджмент не відповів.

"Ми закликаємо посадових осіб, які фактично отримали кошти, негайно повернути їх компанії", – йдеться в заяві наглядової ради.

Крім того, наглядова рада доручила в триденний термін здійснити юридичний аналіз підписаних документів, щоб розглянути його результати на наступному засіданні наглядової ради 26 квітня.

"Юридична сторона питання потребує швидкого вивчення, а щодо моральної сторони – усе зрозуміло, такі дії є неприпустимими", – підсумовується в документі.

У свою чергу у Фонді держмайна агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що дали представникам держави доручення вивчити ситуацію та доповісти про результати, а також здійснити аудиторську перевірку ФДМ щодо цієї ситуації.

"Після об`єктивного вивчення ситуації буде ухвалено відповідні рішення і, за потреби, направлено звернення до правоохоронних органів", – зазначили у фонді.

ОПЗ випускає хімічну продукцію, а також здійснює перевалку хімпродукції на морський транспорт. Державі в особі ФДМ належить 99,5667% акцій ОПЗ, 0,0021% - ТОВ "Конкорд Капітал", іншим акціонерам-фізичним особам - 0,4312%. Приватизацію ОПЗ оголошували неодноразово протягом майже 20 років, але вона так і не відбулася. У вересні минулого року виробництво на заводі зупинили через проблеми з постачанням газу, у роботі залишилася перевалка російського аміаку.

На початку квітня цього року міський голова Южного Володимир Новацький повідомив, що ОПЗ і спортивний комплекс "Олімп", що числиться за ним, законсервовані, а їхніх працівників відправлено в безстрокові відпустки.