Власники 10 млрд дол. боргу України сформували Комітет кредиторів

Все про економіку та фінанси

П`ять провідних держателів українських суверенних і квазісуверенних облігацій сформували комітет кредиторів, щоб запропонувати рішення боргових проблем офіційного Києва і чинити опір списанню частини боргів, повідомляє Reuters з посиланням на заяву, яка надійшла від Blackstone Group і юридичної фірми Weil, Gotshal and Mange, які консультують найбільшого кредитора України – Franklin Templeton (контролює близько 7 млрд дол. українських зобов`язань).

У документі йдеться, що група, якій належить українські облігації на суму близько 10 мільярдів доларів, розробляє пропозиції, які нададуть Україні «необхідну підтримку фінансової ліквідності… без будь-яких скорочень боргу».

За даними джерел Reuters, в числі кредиторів, що увійшли до Комітету, - провідні компанії з управління інвестиціями, що базуються в США та Європі, які купували зобов’язання України на первинному та вторинному ринку.

Нагадаємо, як неодноразово давали зрозуміти в Мінфіні України, для того, аби досягти цільові «маяки», передбачені в програмі співпраці з МВФ (зокрема, зниження співвідношення державного борг/ВВП до 2020 року не більш ніж до 71% ВВП), потрібна в т.ч. «стрижка» - зниження номінальної вартості єврооблігацій під час реструктуризації відповідної заборгованості, що фактично є списанням частини боргів. Щоправда, це, швидше за все, не буде стосуватися зобов’язань Укрексімбанку та Ощадбанку.

Наразі суверенні та квазісуверенні єврооблігації України торгуються на рівні близько 40-45 центів за долар номіналу.