Власник "Райффайзен Банку Аваль" заявляє про борг компаній Юркевича на $81 млн

Все про економіку та фінанси

24 вересня Госпсуд м. Києва залишив без руху позовну заяву “Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ” до Дочірнього підприємства «Агролайт» про звернення стягнення на предмет застави (за договором застави рухомого майна від 17.08.2012) для часткового погашення заборгованості за кредитним договором від 17.12.2011 у розмірі 81,1 млн дол - шляхом проведення публічних торгів з початковою ціною предмета застави в розмірі 10,3 млн грн.

Суд встановив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви впродовж 10 днів з дня вручення судової ухвали.

Згідно з судовими матеріалами, за даними “Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ” він є заставодержателем, а підконтрольний йому “Райффайзен Банк Аваль” - місцевим агентом із забезпечення.

За даними держреєстру, засновником Дочірнього підприємства «Агролайт» є ТОВ “Мілкіленд-Україна”, а кінцевими бенефіціарами - Анатолій та Ольга Юркевич.

Як повідомлялося, група "Мілкіленд" (має активи в Україні, РФ, Польщі) за підсумками першого півріччя задекларував збиток 2,5 млн євро проти 1,6 млн євро чистого прибутку за аналогічний період минулого року. Консолідована виручка "Мілкіленд" в січні-червні скоротилася на 11,1% - до 66,15 млн євро, EBITDA - на 29,3%, до 3,5 млн євро. У 2017 році група отримала чистий збиток у розмірі 7,35 млн євро, що в 5,3 рази менше, ніж в 2016 році. Виручка за минулий рік скоротилася на 4,3% - до 140,41 млн євро.

ЗМІ писали, що торік у травні Печерський райсуд м. Києва забороняв А. Юркевичу залишати Україну через борги одного з підприємств «Мілкіленда» - ТОВ «Фортуна». Ще два підприємства свого сироробного холдингу - ПАТ “Іскра” і ТОВ “Успіх-Мена” - в листопаді 2016 і лютому 2017 року відповідно Юркевич продав, щоб виконати умови договору про реструктуризацію $14,5 млн з “Креді Агріколь Банком”.

Як зазначалося, група А. Юркевича прострочила виплату $58,6 млн за синдикованим кредитом, залученим через UniCredit Bank Austria і Raiffeisenbank. Разом з тим, вона домовилася з ОТП про реструктуризацію заборгованості на $3,85 млн, а з Pekao Bank - на 1,8 млн євро.

НБУ пов’язував збанкрутілий “Український професійний банк” з Анатолієм Юркевичем. Довкола цього відбувалися судові спори. Правоохоронці розслідували сумнівні операції банку (див. тут і тут).

У червні 2018 року між А. Юркевичем та Сбербанком спалахнув публічний конфлікт довкола ТРЦ “Магелан” у Києві (див. тут і тут).

Про боргові спори структур А. Юркевича з Укрексімбанком читайте тут, з Кредитпромбанком і М. Лагуном - тут.